שקית של עוגיות

שקית של עוגיות
לילה, שדה תעופה הומה אדם. היא הבינה שהגיעה מוקדם מידי. בחנות הספרים מצאה לעצמה איזה ספר מותח ובמעדנייה, קנתה שקית עוגיות. חיפשה מקום לשבת ומצאה. עכשיו נותר להמתין כמה שעות עד הטיסה. הכרטיס בכיסה. היא הייתה מאוד מרוכזת בספר שבידה. בזוית עינה הבחינה בגבר שהתיישב לידה. היא לא שמה לב אליו, אבל בחוצפתו העז לשלוח יד אל שקית העוגיות שהייתה מונחת ביניהם, וכבתוך שלו הרשה לעצמו לקחת עוגיות. היא החליטה להתעלם מהחוצפה והגסות. גם בלי לעשות סקנדל אולי תיפסק העזות. וכך היא המשיכה לקרוא ולאכול, בעודה מביטה בשעון שעל הקיר. גנב העוגיות – הוא המשיך לחסל לה את המלאי בקצב מהיר. על כל עוגייה שהוא לקח, אף היא לקחה אחת לפה. חושבת לעצמה, בטח הבוטה יבקש גם כוס קפה.
 
כשנשארה רק עוגייה אחת, היא תהתה מה ייקרה עתה, והוא ביד רועדת חיוך מבויש על פניו לקח את העוגייה האחרונה וחלק אותה לשניים. חצי הוא הציע לה בעוד החצי השני, כבר נלעס בפיו. בעצבנות גוברת ועם מחצית עוגייה ביד חשבה לעצמה, הוא גם גנב וגם חצוף, אפילו לא אמר תודה.
 
כשהוכרז בקול שהגיע מועד הטיסה, חשה הקלה, אספה את חפציה ועזבה לכיוון שער היציאה, מבלי להביט אחורה על גנב העוגיות הגס. היא עלתה למטוס וצנחה אל מושבה, והחליטה להמשיך ולקרוא בספר. בעודה מפשפשת בתיק אחר הספר – נתקלו ידיה בשקית עוגיות. היא שלפה אותה וראתה, אכן, שקית עוגיות מלאה.
 
המומה ומופתעת היא הבינה לא הבינה איך. העוגיות האחרות היו שלו. הוא חלק אותן עמה ולא אמר לה די. עכשיו כבר מאוחר להתנצל.
 
בעצב היא הבינה שהגסות הייתה שלה. היא הגנב, ואת העוגיות שלו היא בעצם אכלה.
 
כמה פעמים בחיינו אנחנו לגמרי בטוחים שאנחנו יודעים משהו בוודאות מלאה, ואז מגלים מאוחר יותר או מאוחר מדי שמה שהאמנו בו, שמה שחשבנו שהוא האמת הצרופה, בעצם איננו כך.
בקיצור, בכל סיטואציה, כדאי לשאול את עצמנו – יכול להיות שאנחנו אוכלים את העוגיות של מישהו אחר???
 
=============================================================
 
וקייטי תמיד אומרת open mind -> open heart, כלומר, כדי להגיע ללב פתוח אנחנו צריכים
ראש פתוח, אשר לא מאמין לכל מה שהוא חושב ...

Share by: