מי אנחנו

אריק פלד- פסיכולוג

שמי אריק פלד, פסיכולוג, מנכ"ל מרכז פתח למחשבה , המוביל את שיטת העבודה של ביירון קייטי בישראל.
כדי לדעת עוד עלי ועל השיטה אתם מוזמנים לצפות בי כאן בתוכנית המקצוענים בערוץ 10 עם שירה פליקס.

עוד על עצמי:

אב ליונתן ולתאומים עידו וזוהר.

בעברי עבדתי כאיש מחשבים וכפסיכולוג בשרות הפסיכולוגי, עד שפגשתי את שיטת העבודה של ביירון קייטי, כשחוויתי את השינויים רבי העוצמה שהביאה העבודה לחיי פרשתי מכל תפקידי, נסעתי לארה"ב, ולמדתי את השיטה ישירות מביירון קייטי. כשחזרתי ארצה התמסרתי להקמת מרכז פתח למחשבה בישראל ללימוד ותרגול שיטת העבודה.

גיליתי שאני ועוד רבים אחרים חיים את חייהם במרוץ אין סופי של השגת יעדים ושיפור עצמי, מרוץ שמה שמאפיין אותו הוא ההנחה שמה שיש כרגע לא מספיק כדי להיות מאושר ולכן צריך לפעול כדי לשנות ולהשיג עוד.

כשפגשתי את הספר של ביירון קייטי – לאהוב את מה שיש , ותרגלתי על עצמי את 4 השאלות שקייטי מציעה על המחשבות המלחיצות שלי הבנתי שכל מה שאני רוצה וצריך קיים כבר עכשיו ברגע זה והיה קיים שם תמיד ויהיה קיים שם תמיד. מתוך הגילוי החדש הזה נכנסו לחיי הרבה חופש ושחרור, והרפיה מהמרוץ האינסופי לשיפור עצמי, יכולתי סוף סוף לקבל את עצמי כפי שאני, ודווקא מתוך המקום החדש הזה של קבלה עצמית התחוללו באופן ספונטני שינויים עצומים בחיי.

העבודה של ביירון קייטי הביאה מתנה עצומה לחיי, אני מזמין אתכם למסע הגילוי העצמי שלכם,

הרשמו לאתר כאן ותקבלו את כל המידע האפשרי על השיטה ותוכלו להרשם לרשימת התפוצה ולהנות מתוכן איכותי ומידע על מגוון הפעילויות והמוצרים של המרכז.

אריק פלד

פסיכולוג , מספר רשיון : 27-8105

שיטת העבודה של ביירון קייטי היא שיטה חדשנית לשחרור ממחשבות שליליות שגורמות סבל ומתח בחיים.

אריק פלד נותן טיפול אישי בשיטת "העבודה", וכן מפגשים המשלבים את שיטת "העבודה" ופסיכולוגיה.

אריק פלד עובד באופן קבוע בת"א, חיפה וירושלים, ומגיע לכל רחבי הארץ על פי הזמנה לטיפול אישי, טיפול זוגי, טיפול בבעיות הורים ילדים, טיפול משפחתי.

אריק פלד – פסיכולוג - מעביר גם טיפול זוגי קצר ואפקטיבי ביותר לשיפור מיידי והבראה של מערכת היחסים.

השתתף מספר רב של פעמים בבית הספר של ביירון קייטי כאיש צוות וחבר בצוות המצומצם של קייטי שמהווה מורי-דרך (mentors) לאלו המעוניינים לקבל הסמכה ללימוד השיטה.

אריק פלד מנחה קבוצות בשיטת "העבודה" בארגונים וחברות, מעביר סדנאות, קורסים והרצאות למטפלים ולקהל הרחב.

מקים פרויקט "העבודה לקהילה", שבמסגרתו הוא מעביר סדנאות לקבוצות בבתי כלא ומרכזי סיוע לנפגעות תקיפה וטרדה מינית וניצול מיני.

אריק פלד הוא גם העורך המקצועי של הספרים של ביירון קייטי בעברית.

אריק פלד מרצה בקורס פסיכולוגיה טרנספרסונלית במכללת רידמן.

הנייד לקביעת פגישה : 077-2002228

שטחי התמחות:

 • אריק פלד - פסיכולוג - טיפול זוגי
 • מציאת זוגיות
 • יחסים עם הורים
 • יחסים עם ילדים
 • יחסי הורים ילדים
 • קונפליקטים בין הורים וילדים מתבגרים וטיפול במתבגרים
 • טיפול משפחתי -הורים ילדים
 • מחשבות טורדניות
 • התמודדות עם דיכאון, ערך עצמי נמוך וחוסר הערכה עצמית
 • התמודדות עם פחדים וחרדות
 • תחושת העדר משמעות בחיים
 • קושי בקבלת החלטות
 • שיפוטים עצמיים
 • דימוי גוף
 • התמודדות עם שכול
 • מחלות קשות: התמודדות עם מחלת הסרטן, התמודדות עם מחלה כרונית, התמודדות עם מוות

מכתב מלקוחה:

הגעתי למפגש אישי עם אריק פלד לאחר כשנתיים של סבל רב וכאב מתמשך בעקבות אהבה גדולה שנסתיימה בעזיבת בן הזוג.

שמי טל , גרושה בת 45, מחשיבה את עצמי לאדם חזק,רציונאלי ומלא, עם חברים טובים ותחומי עניין מגוונים..

עד לאותה נקודת משבר חשבתי שביכולתי להתמודד עם כל דבר ועניין והייתי אדם שמח ואופטימי,

לאחר המשבר ניסיתי להתאושש בדרכים שונות ואףפניתי לעזרה פסיכולוגית, למרבה האכזבה.. בכל פעם שנדמה היה לי שאני בדרך הנכונה... שוב חזרתי לאותו מקום מתגעגע כואב ומתסכל, הכרתי את שיטת העבודה מתוך קריאת ספריה של בירון קייטי אך לא הצלחתי ליישם אותה על ה"בעיה " שלי, הגעתי לאריק לפגישה ולא הפסקתי לבכות כל התסכול הפחד והכאב צפו ועלו.. מלאתי את דף העבודה ,כאשר אני הייתי מושא השיפוט של עצמי, האשמתי את עצמי בכך שאין ביכולתי להרפות ולהמשיך בחיי, תוך כדי ניתוח דף ה"עבודה" הבנתי שבאמת רוב הכאב מקורו באי קבלת עצמי ולא בעזיבה של בן הזוג.. הבנתי שאני מפחדת "פחד מוות" מכאב ולכן מנסה לדחות, להתחמק ולברוח מכל התמודדות איתו, במקום לקבל אותו ואולי אפילו "להנות" ממנו(הלא גם כאב הוא סוג של רגש )

תוך כדי הפעלת "ההיפוכים" הבנתי שהמקור למצוקה שלי הוא בעובדה שאני עזבתי את עצמי ולא מכך שנעזבתי על ידי אהובי, כל התובנות הנ"ל שחררו אותי, הבנתי שלכול דבר יש תפקיד..והמציאות איתה התמודדתי ועדיין אני מתמודדת, יש לה תפקיד להמשך החיים שלי, הבנתי שביכולתי לקיים את עצמי ולספק לעצמי את כל מה שאני זקוקה לו, ללא תלות באדם אחר.

מאז אותה פגישה אני מרגישה יותר ביטחון, שימחה ורגש תודה לעולם ולסובבים אותי, על כך שאני מרגישה טוב והשתחררתי מהכאב והמצוקה שליוו אותי במשך זמן רב. יתרה מזאת, הבנתי שגם כאב הוא רגש שביכולתי להכיל ולחוות מתוך אהבה והכרה שהוא חלק ממי שאני,למען האמת עבר זמן קצר מאז המפגש שלי עם אריק ואני עדיין מתקשה להאמין שמפגש אחד גרם לשינוי כה גדול בתחושתי ובצורת ההתבוננות שלי על החיים..

הרגשתי צורך לשתף.. מתוך תקווה שכל מי שסובל או חווה מצוקה וכאב יוכל לאמץ את דרך המחשבה של שיטת ה"עבודה" של ביירון קיטי(בעבודה עצמית או בעזרתו שלמנחה) ולהשתחרר מהמצוקות שבחלקן הגדול(כך הסתבר לי ) מקורן במחשבות וב"סיפורים" שאנחנו רוקמים לעצמנו ולא במציאות עצמה.

תודה תודה, תודה... לביירון קייטי על הרעיון הנפלא ולאריק פלד על המפגש המרתק. 

Share by: