פתח למחשבה
דף הבית
לוח אירועים
על השיטה
מי אנחנו?
קהילה
צור קשר- 7 מתנות חינם
בלוג
מערכות יחסים
מפגשים אישיים
קבוצות לימוד ותרגול
טיפול זוגי
הכשרת מאמנים ומטפלים
 כסף ועבודה
כיצד להתמודד עם דימוי עצמי נמוך וביטחון עצמי נמוך
הורים  וילדים
פעילות לארגונים
מצא שותף לתהליך ה
הורדת דפי עבודה
מאמרים מקצועיים
בחזרה לרשימת המאמרים
הטבע הנדיב שלכם
ביירון קייטי
18/10/2009

Your kind natureטבע הנדיב שלכם

זהו תמלול בעברית של קטע מרגש של קייטי. תודה לרחלי ראובני על התרגום.

 

http://www.youtube.com/watch?v=7axzeexxgT8&feature=related

 

זוהי דרך לחקור את מערכת האמונות שלכם, וכאשר אתם חוקרים את מערכת האמונות המלחיצות שלכם, זה מותיר עולם מדהים בעברו השני. אתם יודעים, אנשים מדברים על חשיבה חיובית... ובכן, אם אנחנו חוקרים את המחשבות המלחיצות שלנו, זה מה שנמצא מאחוריהם... ואין צורך לעשות דבר בעניין. זה מה שאנחנו. אנחנו חושבים.. מתוך הטבע הנדיב שלנו וכל השאר פשוט חדל להתקיים.

ואני שיתפתי היום.. הייתי בבית-הכלא כאן.. קבוצת "העבודה" פועלת כאן כבר במשך... כמה זמן קטי? (שואלת מישהי) במשך שנתיים וחצי.. ו.. היא (הקבוצה) פשוט פורחת שם. שיתפתי היום את הגברים בכך שלא שמעתי מחשבה שלילית כבר שנים. כלומר, עזבתי את הקוטביות של הדואליות, וזה נמשך כך כבר הרבה הרבה שנים.

ואמרתי, לדוגמא "שאחד מכם ישפוט אותי" והם פשוט לא יכלו לעשות את זה. ואיש אחד שישב לבד... בחור "מדליק" שישב לבד, מבודד, בפינה אמר "את מכוערת!!" ואני ניגשתי אליו ואמרתי "ספר לי עוד.. את יודעים.. ספר לי מה מכוער בי, אני באמת רוצה לדעת". וזו הנקודה: הוא יכול להאיר את עיני לדברים שאני רוצה לדעת...

ושאלתי אותו, אמרתי "כיצד אני יכולה לשנות זאת?" האם יש משהו שאני יכולה לעשות בכדי להשפיע על האופן שבו אתה רואה אותי?" והאיש הזה, הוא היה מבריק! הוא אמר "תעיפי את המשקפים!" (הקהל צחק) "תשימי עדשות מגע! והבגדים שלך הם כל כך... לא מתאימים! ותצבעי את השיער שלך, מה הקטע עם השיער??". אתם יודעים, זה ריתק אותי והאיש הזה יכול להיות פשוט מבריק שם בחוץ בתחום...אתם יודעים.. .לאמן נשים שרוצות.. להראות טוב (הקהל צוחק). ואז, יכולתי לאמור לכל הבחורים, אתם יודעים... "אם אתם רוצים לדעת מה קורה... ואתם באמת רוצים לדעת את האמת... לכו לאיש הזה, הוא יאמר לכם...". אז, זו הייתה חוויה מאוד חיובית. אז..המממ.. כיוון שאני אדם חוקר, אני באמת רוצה לדעת.

דרך שונה היא, שמישהו אומר "את מכוערת" ואת מייד תוקפת, במקום להיות ב"עמדת התלמיד". כאשר אנחנו ב"עמדת התלמיד" אנחנו גודלים, כאשר אנחנו ב"עמדת המורה" אנחנו יכולים להיות תקועים. להלן "עמדת המורה": "איך אתה מעז לאמר שאני מכוערת! זו חוצפה, זה לא נדיב, האם שמעתם מה הוא אמר לי?" ואז כולנו מתחילים לא לאהוב אותו. אתם יודעים, הוא חרג מהסדר הטוב!

ובכן, מה קרה לאהבה, מה קרה לאהבה ללא תנאים? זה לא, זה לא... זה לא כמו.. אני יאהב אותך ללא תנאים אם תגיד מה שאני רוצה לשמוע. זה כמו.. האם אני יכולה לאהוב ללא תנאי בכל מצב? ובכן, גיליתי שאין שום דבר שלילי בעולם... שום דבר. אם אם אני רואה משהו שלילי... אז זה... (הפסקה ארוכה) להאמין למחשבות לא שפויות. מחשבה לא שפויה היא... מחשבה שלא נחקרה.

(אדם שואל שאלה) "האם הרשע הוא רק במחשבה (במיינד) האנושית?"

(קייטי עונה) "כל.." (האיש משלים את המשפט) "הרשע".

קייטי מהנהנת בראשה. כן, (אומרת קייטי) אם אני רוצה למצוא רשע אני מסתכלת לתוכי. כיוון שאני היוצרת.. או אני יכולה לאמור...אתה היוצר של כל זה. כל עוד אנו מאמינים לזה אנו מעבירים את זה הלאה... לחברים שלנו, לילדים שלנו, להורים שלנו...זה כמו... מי מביא רשע לעולם? ובכן... אני... כל עוד אני מאמינה בכך... אני חייבת.

בחזרה לרשימת המאמרים
תקנון האתר
ביירון קייטי | בקרו בדף הפייסבוק שלנו | מרכז "פתח למחשבה" כתובתנו: בצלאל 8 , ר"ג (מרכז שביט). טלפון: 077-2002228 | The Work of Byron Katie
iMoon פיתוח תוכנה