סיפור חייה של ביירון קייטי מפתחת שיטת "the work"
דף הבית
לוח אירועים
על השיטה
מי אנחנו?
קהילה
צור קשר- 7 מתנות חינם
בלוג
מערכות יחסים
מפגשים אישיים
קבוצות לימוד ותרגול
טיפול זוגי
הכשרת מאמנים ומטפלים
 כסף ועבודה
כיצד להתמודד עם דימוי עצמי נמוך וביטחון עצמי נמוך
הורים  וילדים
פעילות לארגונים
מצא שותף לתהליך ה
הורדת דפי עבודה
על ביירון קייטי
ביירון קייטלין ריד, אשת עסקים ואם לשלושה ילדים שחיה באזור המדבר הגבוה שבדרום קליפורניה, שקעה בדיכאון חמור בשנות השלושים לחייה. לאורך תקופה של עשר שנים הלך הדיכאון שלה והעמיק, וקייטי (כפי שהכל קוראים לה) בקושי הצליחה לצאת ממיטתה קרוב לשנתיים, טרודה במחשבות כפייתיות על התאבדות. בוקר אחד, ממעמקי הייאוש, היא חוותה הארה ששינתה את חייה.
קייטי ראתה שכאשר היא האמינה שמשהו צריך להיות שונה ממה שהוא ("בעלי צריך לאהוב אותי יותר", "ילדיי צריכים להעריך אותי"), היא סבלה, וכשהיא לא האמינה במחשבות האלה, היא חשה שלווה. היא קלטה שמה שגרם לדיכאון שלה לא היה העולם שסביבה, אלא האמונות שלה בנוגע לעולם שסביבה. בהבזק של תובנה, ראתה קייטי שניסיוננו למצוא אושר היה בכיוון ההפוך - במקום ניסיון השווא לשנות את העולם כך שיתאים למחשבותינו לגבי איך הוא "צריך" להיות, ניתן להטיל ספק במחשבות האלה, ודרך מפגש עם המציאות כמו שהיא, לחוות חופש ואושר שלא יתוארו.

רוצים ספר אינטרנטי בן 200 עמודים שכתבה ביירון קייטי ועוד מתנות ? לחצו כאן

קייטי פיתחה שיטת חקירה פשוטה אך רבת עוצמה שנקראת "העבודה", שבעזרתה הפכה התמורה הזאת למעשית. כתוצאה מכך, אישה אובדנית ומרותקת למיטתה התמלאה באהבה לכל מה שהחיים מביאים עמם.

התובנות של קייטי לגבי ההכרה תואמות את תוצאות המחקרים המובילים בפסיכולוגיה קוגניטיבית, ו"העבודה" אף הושוותה לדיאלוגים של סוקרטס, לתורה הבודהיסטית ולתוכניות 12 הצעדים. אך קייטי פיתחה את השיטה שלה ללא כל ידע דתי או פסיכולוגי. "העבודה" מבוססת אך ורק על ההתנסות הישירה של אישה אחת ביצירת הסבל ובסיומו. השיטה פשוטה בצורה מדהימה, נגישה לכל אדם בכל גיל ומכל רקע, והיא אינה מצריכה דבר מלבד עט ונייר וראש פתוח. קייטי ראתה מיד שאין טעם לתת לאנשים את התובנות או את התשובות שלה - במקום זאת, היא מציעה תהליך שיכול לתת לאנשים את התשובות שלהם. האנשים הראשונים שנחשפו ל"עבודה" דיווחו שהחוויה חוללה תמורה עמוקה בחייהם, ועד מהרה החלה קייטי לקבל הזמנות ללמד את התהליך בציבור.

רוצים ספר אינטרנטי בן 200 עמודים שכתבה ביירון קייטי ועוד מתנות ? לחצו כאן

מאז 1986 הציגה קייטי את "העבודה" למאות אלפי אנשים ביותר משלושים מדינות ברחבי העולם. נוסף על אירועים ציבוריים, היא הכניסה את "העבודה" לתאגידים, לאוניברסיטאות, לבתי-ספר, לכנסיות, לבתי-כלא ולבתי-חולים. החדווה וההומור של קייטי גורמים לאנשים לתחושת נינוחות מיידית, והתובנות העמוקות ופריצות הדרך שחווים המשתתפים נוגעים ללב (חבילת ממחטות הנייר תמיד בהישג יד). מאז 1998 מנהלת קייטי את "בית הספר ל'עבודה'", תוכנית לימוד ותרגול של תשעה ימים המתקיימת כמה פעמים בשנה במקומות שונים. בית הספר מספק יחידות לימודי המשך מאושרות, ופסיכולוגים, יועצים ומטפלים רבים מדווחים ש"העבודה" הופכת לחלק חשוב בפרקטיקה שלהם. קייטי גם מעבירה מדי שנה "ניקוי ראש לשנה החדשה" - חמישה ימים של חקירה מתמשכת המתקיימים בדרום קליפורניה בסוף דצמבר - והיא מציעה גם סדנאות אינטנסיביות של סוף שבוע, או "גרסה מקוצרת של 'בית הספר'", בערים הגדולות. קלטות שמע ווידאו שבהן קייטי מנחה את "העבודה" במגוון רחב של נושאים (מין, כסף, גוף, הורות) אפשר להשיג באירועים שלה ובאתר האינטרנט שלה, www.thework.com

רוצים ספר אינטרנטי בן 200 עמודים שכתבה ביירון קייטי ועוד מתנות ? לחצו כאן

העבודה של ביירון קייטי בישראל :

מרכז פתח למחשבה בהנהלת הפסיכולוג אריק פלד מוביל את שיטת העבודה בישראל

לחצו כאן לקרוא עוד על מרכז פתח למחשבהתגובות
להשארת תגובה לחץ כאן
אלי הללי
23/11/2011
שעה 17:34
מדיטציה
הי אריק התוכל גם להוסיף מדיטציה מונחית או תאור של התהליך ? בתודה תודה תודה אלי
תקנון האתר
ביירון קייטי | בקרו בדף הפייסבוק שלנו | מרכז "פתח למחשבה" כתובתנו: בצלאל 8 , ר"ג (מרכז שביט). טלפון: 077-2002228 | The Work of Byron Katie
iMoon פיתוח תוכנה