צאו מההכחשה

צאו מההכחשה
לחיות את היפוך

מצ"ב קטע קצרצר של ביירון קייטי, שבו היא מדברת על לחיות את ההיפוך... ולשם כך צריך להפסיק ולהכחיש/להתנגד למציאות באשר היא. ...הייתה לי תחושה שהיא דיברה בדיוק על העבודה שאני עושה מול בעלי...או שאולי כולנו ממחזרים מחשבות?

תמלול הקטע

And when we turn these things around like "he is a terrible person"...turn it around "I'm a terrible person" and then turn it around again... "I'm a wonderful person" and then find at least three examples of where  you've been kind to your husband,

You know, where you are really dear and good and sweet..... find those moments and own them, come out of denial.

Own in all the beautiful parts of you , you know that's where so many of us, we just deny it. But the .. the reality is: you're good and there's nothing you can do about it.

And every thought that opposes that feels like stress, and that lets you… I say, feelings are like the little temple bell that says: sweetheart, you know it's time to question what you believe about the world, 'cause the world is right. There is nothing off in the world.

And I invite you not to believe me, please. I invite you to test it for yourself. You're the litmus test. So, I invite you to the work. And you know, the work, it has no power, it's four questions and as you answer the questions you tap into the power and it's within you. And no one holds more wisdom than another, wisdom is equal. And there's no one that cannot answer these questions. Sometimes, you know, we're not always willing, but we can begin again. When things get rough, it's amazing how willing we become. (pause) and the work, it's a lot of fun to do just for the fun it. You know, those of you that love to get high, try this! (audience laugh).

***

תרגום הקטע:

וכאשר אנחנו עושים את ההיפוכים כמו "הוא אדם איום", נהפוך את זה "אני אדם איום" ולהפוך את זה שוב "אני אדם נפלא", ותמצאי לפחות שלוש דוגמאות היכן ...היית נדיבה כלפי בעלך. את יודעת, במקומות שבאמת היית יקירה ונחמדה ומתוקה. את יודעת... תמצאי את הרגעים האלו וקחי עליהם בעלות, צאי מההכשה. קחי בעלות על כל החלקים היפים שבך, את יודעת, היכן שרבים כל כך מאיתנו, אנחנו פשוט מכחישים אותם. אבל המציאות היא: את טובה, ואין דבר שאת יכולה לעשות בנידון.

וכל מחשבה שמתנגדת לרגש הזה מרגישה כמו מתח, ומאפשרת לך... אני אומרת שרגשות הם כמו הפעמון הקטן שאומר: יקירתי, את יודעת, זה הזמן לפקפק במה שאת מאמינה בנוגע לעולם, כי העולם צודק. אין שום סטייה בעולם.

ואני מזמינה אתכם לא להאמין לי, אנא מכם, אני מזמינה אתכם לבחון את זה בעצמכם. אתם נייר הלַקְמוּס*. אז, אני מזמינה אתכם לעשות את העבודה. ואתם יודעים, ל"עבודה" אין כוח משל עצמה, אלו ארבע שאלות. וכאשר אתה עונה על השאלות אתה מתחבר לכוח שנמצא בתוכך. אין איש בעל תבונה יתרה מחברו, התבונה היא שווה. ואין אדם שאינו יכול לענות על השאלות האלו. לפעמים, את יודעים, אנחנו לא מעוניינים, אך אנחנו יכולים להתחיל שוב. כאשר מתחיל להיות לנו קשה, מדהים כמה נכונים (מעוניינים לעשות את העבודה) אנו הופכים להיות. (הפסקה). והעבודה, היא כיף אדיר, לעשות זאת רק בשביל הכיף. אתם יודעים, אלו שאוהבים להתמסטל..תנסו את זה!
Share by: